22 Nisan 2024
Gündem haber:

32 Ülkeden 700 Yabancı Eksposhoes İçin Geliyor

  • Anasayfa
  • Haberler
  • 32 Ülkeden 700 Yabancı Eksposhoes İçin Geliyor

 

32 ülkeden 700 yabancı Eksposhoes için geliyor

 

32 ülkeden 700 yabancı, 2  Kasım'da Antalya'da kapılarını açacak Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı’nda buluşacak. 100 üretici firmanın katılacağı fuarın sektör ihracatına en az 60 milyon dolarlık katkı sağlaması bekleniyor.

 

Ayakkabı sektörünün küresel vitrini olarak nitelendirilen Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye Fuarı 2 Kasım'da Antalya'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. 100 üretici firmanın yer alacağı fuara bu yıl 32 ülkeden yaklaşık 700 yabancı alıcı gelecek.

 

RUSYA'DAN CİDDİ TALEP VAR

 

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek fuarı Arnavutluk, Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Gürcistan, İsrail, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Türkmenistan, Ukrayna başta olmak üzere 32 ülkeden 700 yabancı alıcı ziyaret edecek. Söz konusu ülkelerdeki zincir mağaza yetkilileri ve toptan alıcılar şimdiden otel ve uçak rezervasyonlarını yaptırmış durumda.

 

EKS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Demir, ayakkabı sektörünün yıl sonunda 1,5 milyar dolarla ihracatta rekora imza atabileceğini söyledi. Demir, " Eksposhoes yabancı alıcılar açısından adeta bir çekim merkezi haline geldi. Bu durum bize Türk ayakkabı sektörünün tasarım, üretim kabiliyeti ve fiyat-kalite anlamda dünya ile rekabet edebilir hale geldiğini açık bir şekilde gösteriyor. Buradaki gerçek başarı zor şartlarda üretim yapan, istihdam sağlayan ve Türkiye’nin toplam ihracatına aralıksız katkı sağlayan üretici firmalarımıza ait. Bizler sektörümüzün ve ülkemizin toplam ihracatına daha fazla katkı sağlamak için bu fuarı düzenliyoruz. Yabancı alıcılar bizim fuarımıza uğramadan sezonu kapatmıyor" ifadelerini kullandı.

 

Siteye Gitmek İçin Tıklayın