22 Nisan 2024
Gündem haber:

Türkiye ayak haritası çalıştayı yapıldı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Türkiye ayak haritası çalıştayı yapıldı

TASEV Vakfı ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ‘Türkiye 3D Ayak Haritası Çalıştayı’ 9 Ocak’ta Aymakoop Ticaret Merkezi AYSAD Konferans Salonu’nda yapıldı.

Sektörden ilginin yoğun olduğu çalıştayda, ayakkabı sektörünün ihtiyacı olan ‘Türk Ayak Yapısı Analizi ve Ayakkabı Üretimi’ ilişkisi değerlendirilerek ‘Türkiye 3D Ayak Haritası’nın ilk verileri sunuldu. Soru-cevap bölümünde yapılan bilgi alışverişi ile tüm Türkiye’yi kapsayacak bu proje için önemli değerlendirmeler alındı.

TASEV Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Polat, ‘Türkiye 3D Ayak Haritası Çalıştay‘ı için emeği geçen TASEV Ar-Ge Komitesi Başkanı Burçak Küçükusta, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Uzun, Podoloji ve Podiatri Derneği Başkanı Merve Çayırlı Güner, İstinye Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Berrak Varhan, Protez Ortez Lisans Mezunları Derneği Başkanı Yunus Şimşek ve tüm ekibe; katılım ve destekleri için TASD Başkanı Berke İçten ve AYSAD Başkanı Sait Salıcı’ya; sektörün önde gelen firmaları, sektör temsilcileri ve tüm katılımcılara teşekkür etti.