22 Nisan 2024
Gündem haber:

Yeşil ve temiz bir gelecek

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Yeşil ve temiz bir gelecek

Yeni ürettiği ürünleri Aysaf, Aymod, Lineapelle gibi fuarlarda sergilemenin ve tüketicilerle buluşturmanın heyecanını yaşayan AKFORM , bulunduğu sektörün gelecek nesillere yeşil ve temiz bir gelecek inşa edebilmesi konusunda öncü bir rol oynuyor.

Kurumsal sürdürülebilirlik artık günümüzde şirketlerin öncelikli hedefleri ve gündem maddeleri arasında yer alıyor. İşletmeler için sadece finansal başarılar bir ölçü olarak değerlendirilmiyor. Tüketiciler firmaların çevreye ve insan yaşamına karşı da duyarlı olmalarını bekliyor. Çevresel sorunların gün yüzüne çıkıp, kaynakların azalmasına ilişkin toplumsal bilincin oturmaya başlaması, sürdürülebilirliğin gelişiminde önemli birrol oynuyor. Akform da dünyanın önde gelen büyük şirketleri gibi bu alanda öncü politikalar geliştirerek kendi sektöründe örnek olma yolunda ilerliyor.

Üretim yapan bir çok firmanın büyük bir sorunu olan üretimden çıkan ve kullanılamayan üretim atıkları, hem çevresel anlamda hem de finansal anlamda sorun teşkil etmektedir. Akform yaptığı yeni yatırımlarla artık üretim atıklarını da değerlendiriyor ve bu atıkları kullanarak geri dönüştürülmüş materyallerden sünger üretimi yapıyor. Sünger teknolojisini sürekli olarak yenileyen ve güncelleyen firma, son olarak geri dönüştürülmüş süngerden iç tabanlar üreterek sektördeki bu açığı kapatmayı hedefliyor.

Akform’un geri dönüştürülmüş süngerden ürettiği iç tabanlar nefes alabilir özellikte olup, hava geçirgenliği yüksek ürünler. Aynı zamanda sünger atıklarından üretildiği için firmanın karbon ayak izini azaltmakta, tüm dünyayı ilgilendiren çevresel krizle ilgili mücadelede bir adım atılmasına katkıda bulunmakta.